Maldivler

Maldivler Hakkında Genel Bilgiler

Maldivler nerede?

Maldiv Adaları Hint Okyanusunda Hindistan yarım adasının güney batısında konumlu 26 atolde 1.192 adadan oluşmuş bir adalar topluluğudur.

Maldivler’e nasıl gidilir?

Türkiye’den Maldivler’e Türk Hava Yolları direk uçuşlarıyla ulaşılabileceği gibi, Emirates Hava Yolları ve Qatar Hava Yollarının aktarmalı uçuşları ile de ulaşmak mümkündür.

Maldivler’de nerede kalınır?

Adalar topluluğunu oluşturan 1.192 adanın 100 den fazlasında resort oteller mevcuttur. Oteller adaları devletten kiralayarak tesislerini kurmakta ve adada sadece tesisin kendisi bulunmaktadır. Otellerin kalite ve içeriklerine göre farklı bütçe ve beklentideki misafirler için çok geniş bir yelpazede konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Dünya üzerinde sadece Maldivler ve birkaç yerde daha inşası mümkün olan su üzerindeki odalar seyahatlerini keyfe dönüştürmek isteyenler ve balayı çiftleri tarafından tercih edilmektedir. Karada konumlu olan denize sıfır villa/bungalow tarzı konaklamalar daha uygun fiyatları ile tercih edilebilir.

Yerel halkın yaşadığı adalarda da konaklama imkanları olmakla birlikte tesis kaliteleri ve yerel yaşantının İslami Şeriat kurallarına tabii olması bu konaklamaların çok tercih edilmemesine sebep olmaktadır.

Maldivler’de ne yenir?

Konaklama tesislerinin hepsi dünyanın dört bir yanından misafir ağırlamaktadır. Bu durum tesislerde her damak tadına uygun yemek bulunabileceği anlamına geliyor. Tesisler içerisinde birden fazla restoran imkanı ile standart uluslararası açık büfenin yanı sıra dünya mutfağının örneklerini de rahatlıkla tadabilirsiniz. Hint Okyanusun ortasında bulunan coğrafyada deniz ürünlerinin bolluğu ve çeşitliliği de göz ardı edilmemesi gereken alternatiflerin başında gelmektedir.

Maldivler’de neler yapılır?

Coğrafyası ve tesislerin adalara kurulu olması sebebi ile çok fazla tarihi ve kültürel aktivite seçeneği olmamakla birlikte, su sporları, şnorkel veya tüplü dalış, tekne turları olmazsa olmazlardandır. Bunun yanı sıra doğasının güzelliği ile dünya üzerindeki cennet olan adaların keyfini çıkarmak yapılacak en güzel aktivitedir. Tesislerin hepsinde olan spa, masaj merkezleri de meraklıları için mükemmel fırsatlar sunmaktadır.

Para birimi:

Yerel para birimi Maldiv Rufia sı olmakla birlikte konaklama tesislerinde Amerikan Doları, Euro gibi para birimleri ile her türlü harcamanızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Maldivler hakkında daha detaylı bilgi için maldiv.org sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu